Кој си знае си знае: Експерт од Гостивар стана милионер во “Спорт Лајф”

Зголемената максимална добивка и новиот систем на бонуси во “Спорт Лајф” во неделата му донесоа милион денари на еден гостиварец.

Експертот за репрезентативни натпревари погоди вкупно 10 типови комбинирано од Лигата на нациите, африканскиот Куп на нациите и уште неколку двојки од помалите европски лиги.

Последни на тикетот биле два пара од Лигата на нации. Оливие Жиру во 75-тата минута погоди за победа на Франција против Холандија (2-1), а Нико Шулц ја комплетираше радоста со гол во 85-тата минута за победа на Германија против Перу од 2-1 и погоден тип 1 & Т1.