Oбјавен планот на Орбан за заштита на семејството: Државата ќе ги...

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан го откри акцискиот план за заштита на семејството во седум точки, кој предвидува поттикнување на младите брачни двојки да...

Уaпceни родителите на поранешниот про-европски премиер на Италија: Уkpaлe 7 милиони...

Родителите на поранешниот про-ЕУ премиер на Италија, Матео Ренци, се уапсени поради финансиски малверзации преку кои украле милиони евра - пишува италијанскиот "Koриере". Тизиано Ренци...

Македонец ќе застане на голот на Валенсија?

Шпанскиот прволигаш Валенсија покажал интерес за голманот на македонската репрезентација и Рајо Валјекано, Столе Димитриевски, пишуваат шпанските медиуми. Димитриевски е стандарден на голот на...

НАЈЧИТАНИ

НАЈНОВИ

Партнерката се породила во Белград: Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ доби син

Партнерката на Ана Брнабиќ, претседателката на Владата на Србија, денеска родила машко бебе во една белградска болница, јавува Блиц.рс. Милица Ѓуричиќ на свет донесе машко...

Како Шабан Шаулиќ ја пееше eдна од најубавите македонски песни “Зајди, зајди, јасно сонце”...

За него со право велат дека е кралот на народната музика. Испеа многу хитови, но и кога интерпретираше туѓи песни, тоа го правеше извонредно. Неговите...

(Фото) Ова е викендицата на Шабан: Соседи ја открија неговата голема тајна

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа во Германија, каде го имаше неговиот последен настап. Иако беше голема ѕвезда, Шабан бил многу...

После ова нема да сакате да запалите цигара: Експеримент покажа што...

Пушењето е штетно по здравјето, но и покрај тоа што луѓето го знаат тоа сепак секојдневно купуваат цигари. Колку е навистина штетно покажува еден едноставен...