Јувентус – Челси, Реал-Интер, Сити-ПСЖ – Извлечени групите за Лигата на шампиони

Предмалку во Истанбул беа извлечени групите за новата сезона во Лигата на шампиони

Група А: Манчестер Сити, ПСЖ, Лајпциг, Бриж

Група Б: Атлетико Мадрид, Ливерпул, Порто, Милан

Група Ц: Спортинг, Борусија Дортмунд, Ајакс, Бешикташ

Група Д: Интер, Реал Мадрид, Шахтјор Доњецк, Шериф

Група Е: Баерн Минхен, Барселона, Бенфика, Динамо Киев

Група Ф: Виљареал, Манчестер Јунајтед, Аталанта, Jaнг Бојс

Група Г: Лил, Севиља, Ред Бул Салцбург, Волфсбург

Група Х: Челси, Јувентус, Зенит, Малме


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.