Човекот кој потроши 13.000 фунти за да личи на куче, си купи и кафез за да има каде да спие

Една од најдобрите работи во тоа да имате сопствен дом е можноста да правите што сакате, а за овој човек тоа значи да се затвори во кафез.

Иако тоа е веројатно сосема спротивно од слободата што би сакале да ја имате дома, тоа му овозможува на Токо да го живее неговиот сон – да биде куче.

Иако се работи само за релистичен костум, ова веќе е негов начин на живот. Обврските на Токо се сведуваат на јадење грици за кучиња и спиење во кафезот.

Влијателните луѓе во 21-век веќе немаат човечки облик. Најновото видео на Токо собра повеќе од 20.000 прегледи од заинтригирани корисници на YouTube, од кои многумина го пофалија што остана верен на своите соништа.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.