Улицата “Дабнички завој” во населба “Тризла” доби асфалт (Фото)

Денес продолжи асфалтирањето улици на територијата на општина Прилеп.

Се асфалтираше улицата Дабнички Завој во прилепската населба Тризла.

Оваа улица опфаќа и неколку краци со што вкупната должина која ќе биде асфалтирана опфаќа околу 300 метри, а целата површина е oколу 2000 метри квадратни – информираат од општина Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.