МВР итно реагираше: Санкциониран возачот на “голф” кој утрово беше паркиран во Старата прилепска чаршија (ФОТО)

Откако Маркукуле утрово објави за автомобил “голф” со кичевски регистарски ознаки паркиран во јадрото на Старата прилепска чаршија, СВР Битола преку ОВР Прилеп итно реагирале, па возачот е санкциониран.

-По добиена пријава во СВР Битола-ОВР Прилеп во делот на сообраќајот, од страна на полициски службеници од ОВР Прилеп излезено е на лице место, затекнато е патничко моторно возило марка”голф” со регистарски ознаки од Кичево, истото паркирано во старата чаршија во Прилеп на пешачка зона, при што констатиран е прекршок по чл.66ст 3 од Законот за безбедност на патниот сообраќај при што на возачот, 41 годишен од Македонски Брод му е издаден прекршочен платен налог – стои во соопштението на СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.