За 8-ми Март концерт на октетот “Прилеп” насловен како “Букет од песни”

„Букет од песни“ е насловот на концертот што ќе го одржи октетот Прилеп на седми март 2023 г/ вторник/ од 19 ч. во фоајето од ЦК „Марко Цепенков“. Концертот е по повод меѓународниот ден на жената Осми март.

Октетот, кој работи под патронат на ЦК „Марко Цепенков“, ќе се претстави со одбрани композиции во кои се пее за жената.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.