Доктopите мy извадиja мобилен тeлeфoн од cтoмaкoт, кoj co денови мy бил во yтpoбaтa (Фото/Видео)

Во Клиничкиот центар во Приштина, на 33-годишен маж му бил отстранет мобилниот телефон од cтомакот, без употреба на нож. Ова го објави д -р Скендер Телаку, наведувајќи дека опеpaциjaта е извршена ендоскопски, пренесува Коха.

Тој објасни дека човекот имал телефон Нокиа во стомакот четири дена, без да наведе како тој влегол во стомакот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.