(Видео) Михајловиќ со емотивна порака до навивачите: “Се надевам ќе ме разберете”

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ, им се обрати на навивачите со видео порака, по ревијалната утакмица на легендите на овој клуб и легендите од Реал Мадрид.

Мечот е одригран во склоп на прославата за 110 години од постоењето на Болоња, а Михајловиќ се извини за тоа што не беше на стадионот.

– Жал ми е што не бев на натпреварот меѓу Болоња и Реал, но неодамна излегов од болница и навистина сакав да бидам дома со семејството. Се надевам ќе ме разберете- рече Михајловиќ.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.