Tри старо-нови советници од СДСМ не “гугнале” ништо во четири години мандат?

Неофицијално освен процедурални забелешки немале ни една дискусија, а ги подигнале сите 48 паушали.

Според нашите сознанија кои ги добивме од Советот на општина Прилеп се работи за тројцата советници од СДСМ и нивната коалиција, и тоа: Ивона Кузмановиќ, Aлександар Китаноски од СДСМ и Јулијана Цековска од коалициониот партнер НСДП.

Како награда денес се повторно во првите 8 кандидати на листата за советници. Тоа е причината и за огромен револт кај сопартијците, бидејќи дел од нив добиле и партиско вработување. Со оглед дека советничкиот паушал изнесува 18.000 денари, тоа значи дека секој од нив инкасирал по околу 14.000 евра во изминатите 4 години.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.