Maкpoн доби шамap од гpaѓанин (Видео)

Две лица се приведени откако еден од учесниците на средбата со граѓаните во францускиот департман Дром со Емануел Макрон, му удри шлаканица на претседателот на Франција

На видеоснимката која стана вирална на социјалните мрежи, може да се види како Макрон во текот на престојот во департманот, се упати кон масата локални жители зад заштитната ограда и започнува разговор со нив, ракувајќи се со еден од нив.

Во тој момент мажот нешто му возвраќа и силно го удира по лицето. Припадниците на oбезбедувањето потоа реагираат брзо, повлекувајќи го Макрон наназад и соборувајќи го напаѓачот на земја.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.