Kривична за прилепчанец, нападнал полицаец

СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.Д.(23) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „спречување на службено лице при вршење на работи од безбедноста“ и „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 19.05.2024 во Прилеп, полициски службеник бил физички нападнат откако ги забележал првопријавениот и Б.С. на плац од фабрика со две туби со течност – информираат од СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.