16-годишник од Прилеп го направи досега најубавото дрон видео од Маркови Кули и Варош: Уживајте во оваа волшебна убавина!

Лука Конески е 16-годишно момче од Прилеп, кој за свои години располага со неверојатен сенс да ги долови убавините на Прилеп преку дрон снимки.

Едно од неговите видеа е направено над Марковите Кули и најстарата прилепска населба Варош. Одлични кадри од крстот, манастирот Св. Архангел Михаил и големиот број цркви во Варош.

Секоја чест Лука и продолжи да не радуваш со вакви воодушевувачки снимки!

А вие уживајте во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.