Сите голови од натпреварот Франција-Аргентина: Кој од кој поубав (ВИДЕО)

Првиот осминафинален натпревар од Светското првенство во Русија беше вистински фудбалски празник за љубителите на фудбалот.

Дури 7 погодоци, а на крајот пласман на “триколорите” во четвртфиналето преку победа од 4:3.

Гризман со погодок од пенал и Ди Мариа со прекрасен гол го одбележаа првото полувреме.

Следуваше погодок на Меркадо за пресврт на Аргентина, а веднаш потоа најубавиот гол на првенството од Павард и два погодоци во четири минути за Мбапе, за нов пресврт и резултат 4:2 за Франција.

Во самиот финиш Агуеро стрелаше за 4:3 по асистенцијата на Меси.

Аргентина имаше голема шанса и во последните секунди за вистинско чудо, но топката заврши над голот.