Јадете слободно, лето нема да има: Балканот под снег !

Во Златар и околните планини наврнаа повеќе од 10 центиметри снег во текот на вчерашниот ден, пренесуваат српските медиуми.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.