Чудно! Арачиновец погоден од куршум на свадба

Жител на Арачиново синоќа завршил на комплексот клиники „Мајка Тереза“ со прострелна рана, информираат од МВР.

Според информациите, полициски службеници излегле на местото и било утврдено дека станува збор за М.И.(31) од Арачиново, скопско, кој според првичните информации бил повреден на семејна веселба во скопско.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.