Центарот за култура “Марко Цепенков” Прилеп доби нова директорка

Центарот за култура “Марко Цепенков” од Прилеп има нова директорка. Марија Попова Јованоска отсега ќе ја извршува оваа функција, а доаѓа на местото на досегашната директорка – актерката Јасмина Мицовска Станкоска.

Предност на новата директорка ќе биде тоа што таа повеќе години работи во Центарот за култура и одлично ги познава приликите во оваа институција.

Важи за личност која е блиска со вработените, па сите веруваат дека одлично ќе раководи со институцијата.

Да и’ посакаме среќа и успех во работата!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.