Утре сите во сала! Овие дечки заслужуваат поддршка за нови бодови!

Во рамки на 17-то коло од Втората кошаркарска лига, екипата на Мега Баскет од Прилеп, утре (сабота), со почеток од 19:00ч, во спортската сала на ООУ “Добре Јованоски”, го дочекува Борец.

По високиот триумф минатото коло на гостувањето кај Тетекс, прилепчани влегуваат мотивирани и во овој натпревар и веруваат дека одново ќе ги израдуваат вљубениците во кошарката во Прилеп.

Мега Баскет се наоѓа на осмото место на табелата со 6 триумфи и 10 порази, а Борец две места подобро рангиран со 8 победи и 8 порази.

Значи утре сите во сала! Овие момчиња заслужуваат поддршка!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.