Урнебесно видео: Како оди обуката за 300 пилоти од Арачиново

Изминатите два дена социјалните мрежи вријат од хумористични објави, откако жител на Арачиново во живо на ТВ 21 кажа дека им било ветено вработување на 300 пилоти од СДСМ и Зоран Заев.

Видеото во продолжение е едно од низата такви кои за кратко време станаа вирални…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.