Тарчуловски се возеа на мотор, па имаа средба која ќе ја паметат засекогаш (ВИДЕО)

Пејачката Соња Турчуловска заедно со својот сопруг Јохан Тарчуловски одморот го поминуваат со возење на мотор низ Романија. И додека денеска уживале во природните убавини, неочекувано на патот забележале голема мечка како стои потпрена на банкината од патот.

Но, наместо да ја одминат и да се исплашат, Тарчуловски застанале и ја снимиле оваа несекојдневна средба со “дивиот ѕвер”.

Пејачката видеото го објави на своите профили на социјалните мрежи, а под видеото напиша:

„Мечето големо, кулира, а за нас неочекувана ситуација“.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.