Стадионите во Катар каде ќе се игра Светското првенство изгледаат надреално (Фото галерија)

Ако некој имаше сомнеж за Катар, погледнете ги фудбалските храмови каде ќе се играат натпреварите:

AЛ БАЈТ

AЛ ЈАНУБ

AЛ КАЛИФА

AЛ РАЈАН

Stadium, Al Rayyan

AЛ ТУМАМА

Градскиот стадион за едукација во градот Ал Рајан

Лусејл

Рас Абу Абуд
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.