Со едно багерче се гради патот на Плетвар? 36 месеци иста приказна, животот на ризик

Веќе 3 години иста приказна …експресниот пат Прилеп-Градско кој се ветуваше дека ќе е готов уште во 2020. година, остана само пуста желба до ден денеска за жителите од Пелагонискиот регион.

Дали деновиве и огромен дел од механизацијата е повлечена, па сега останаа неколу валјаци и едно багерче…

Толку ли заслужуваат жителите на Пелагонија? Три години иста лага…еве само што не сме завршиле.

Неодмана објавивме и видео на кое може да се види дека поради лошата обележаност и регулираност на сообраќајот, се создаваат километрски колони.

А се возеше и на англиски начин, по лева страна….

Асфалтирањето на делницата од Фариш до Прилеп на магистралниот пат Прилеп-Градско започна во јуни годинава. Во изминатите 3-4 години властите се фотографираа безброј пати на овој патен правец. Различно е само тоа што се менуваа министри, директори…, а прилепчани и натаму се отсечени од останатиот дел на Македонија. Од едната страна крш пат кон Битола, од друга страна високо ризичен пат кон останатите градови.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.