Со автомобил удрил 10-годишно дете со велосипед во Прилеп

Увид извршила екипа на ПС Прилеп.

На 07.07.2020 во 18.06 во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул,,Димо Наредникот“ и ул,,Сотка Џигиџик“ во Прилеп, патничко возило „мазда”, со прилепски ознаки, управувано од Н.Г.(52) од Прилеп, удрило во велосипед, управуван од 10-годишник, пишува во дневниот билтен на МВР.

Во незгодата, со тешки телecни повpeди се здобил велосипедистот, констатирани во Градска болница Прилеп, каде бил пренесен за укажување лекарска помош.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.