Скандал: “Учебници нема, а треба да се бесплатни и нови! Pодителите вака се снаoѓаат”

Спротивно на сите закони, денес родителите мора да плаќаат и купуваат вакви пресликани учебници? За жал ваква е ситуацијата со 80% од учебниците во Македонија.

И покрај сите зголемени трошоци на жителите на Македонија, денес се приморани да одделуваат и огромни средства за да пресликуваат учебници кои државата законски мора да им ги обезбеди БЕСПЛАТНО!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.