РК Прилеп донесе 22-годишен пикер од Хрватска

Хрватскиот пикер, Томислав Квастек е најновото засилување на Р.К Прилеп.

22-годишниот пикер зад себе има неколку успешни ангажмани во хрватски прволигашки клубови, а почетокот на кариерата му е во Нексе.

Во Прилеп ни доаѓа од унгарскиот клуб Будаи Фаркасок.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.