Радост за најмалите! Две филмски проекции на популарни анимирани филмови утре во киното “Мис Стон” во Прилеп

Две филмски проекции во кино Мис Стон!

Сабота 13.04.2024

11.00 ч. „Неверојатната приказна за џиновската круша„

(од 4 до 14 години)

13.00 ч. „Кариран нинџа“ (12+).

****************************************

Влезници на билетарницата од киното денеска до 13 часот и сабота од 10 до 13 часот!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.