Пример кој треба да го следат сите угостители и во Македонија (Фото)

Интересна табла пред угостителски објект некаде во светот…

Велат убавиот збор и културно однесување железни порти отвара, а тоа е така насекаде во светот.

На социјалните мрежи се прошири една интересна фотографија од некој угостителски објект каде пишува дека доколку порачате кафе со зборовите “Едно мало кафе”, ќе ве чини 5 долари, доколку кажете “Едно мало кафе ве молам”, тогаш ќе платите 3 долари, а доколку кажете “Здраво, едно мало кафе ве молам”, тогаш ќе платите само 1,75 долари.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.