ПРИЛЕП: Патека за контејнери или патека за велосипеди (ФОТО)

Булевар “Aлександар Македонски” ја има една од малкуте велосипедски патеки во Прилеп, ама “џабе” кога на контејнериве од толку простор баш тука им е местото.

ФОТО: Јордан Чавлески


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.