Прилепчанец се обидел да нападне полицајци, откако му одзеле бесправно сечени дрва

На 31.03.2024 околу 12.45 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода А.Р.(35) од Прилеп затоа што се обидел со тврд предмет да нападне полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Од него било одземено запрежно возило натоварено со огревно дрво без документација и било предадено на шумска полиција.

За настанот бил известен јавен обвинител и по негово документирање против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава – стои во соопштението од дневниот билтен на МВР.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.