Прекрасна нова урбана опрема во Прилеп (Фото)

Прилеп во 21 век

Запрежни коли и коњи се декорација низ прилепските улици и паркови…

Или пак можеби се работи за нова урбана опрема на општината за која ние не сме информирани.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.