Полицијата извршила претрес кај прилепчанец и му пронашле се’ и сешто

На 11.02.2024 во 02.30 часот полициски службеници од ОВР Прилеп на ул.„Крсте Петков Мисирков” во Прилеп при преглед на А.П.(39) од Прилеп пронашле и одзеле шишиња метадон, шприцеви со игли, ампули дијазепам.

Лицето е приведено во полициска станица Прилеп и по документирање на настанот ќе следува соодветен поднесок – информираат од ОВР Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.