Партиски маски со логото на СДСМ и во Прилеп: Ретко кој ги земал? (Фото)

Младите социјалдемократи во Прилеп во текот на вчерашниот ден делеа заштитни маски со логото на СДСМ

Следејќи го примерот на техничкиот премиер Оливер Спасовски и вицепремиерката Мила Царовска, и покрај бројните реакции од јавноста, младите од СДСМ делеа заштитни маски со партиски предзнак во Прилеп.

Од фотографиите објавени на Фејсбук се гледа дека граѓаните се збунети од ваквиот потег на СДСМ.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.