Ново место за релаксација и разладување во Прилеп: Две летни бавчи, многу слатки уживања, прекрасен амбиент – Box Café ве очекува! (ФОТО/ВИДЕО)

Надвор од гужвата во центарот на градот, во просторот на поранешно “Жито Прилеп”, веднаш до Градската болница, Прилеп неодмана го доби Box Café , eдно пријатно катче за опуштање, релаксација и место за кафе дружење.

Прекрасно уредениот амбиент и двете летни бавчи, веќе се број еден дестинација за голем број прилепчани, а пред се млади луѓе. За повозрасните ова е одлично место за бистрење глава и средување мисли после напорниот ден на работа, а за младите катче за дружење, разладување и помин на драгоцено време со своите најблиски.

Цените се прифатливи за сечиј џеб, а гостите покрај во разно-разни пијалоци можат да се засладат и со чизкејк, трилече, крофни, кроасани… Во менито ќе најдете одлични пакети со кафе, лимонада, боровница… што ви душа сака.

ВИДЕО BY: Давид Ристески

Box Café не е само уште едно обично место за пиење кафе, туку е локал каде е вложен голем труд и љубов, а со цел да се задоволат потребите на прилепчани, дури и на оние најпребирливите. Сопствениците се вложија себе си да обезбедат пријатна енергија и топол амбиент во својот втор дом.

За пофалба е културната услуга. Ќе ве послужат млади луѓе со насмевка и внимание, се со цел да се чувствувате што попријатно.

Затоа не чекајте! Дојдете заедно да ги проследиме полуфиналните дуели на Европското првенство во фудбал, да навиваме за нашите фаворити и да наздравиме за победите.

Box Café ве очекува! Уживајте во летото!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.