На гости кај градоначалникот Костадинов во 21 век (Фото галерија)

Село Просениково се наоѓа на 4км во североисточен правец од Струмица и е едно од поголемите населени места со околу 1.200 жители.

Ама жителите си имаат една голема мака. Кал до колена, дупки колку сакаш, не можат од дома да излезат…

Иван Стојанов жител на ова Просениково преку фотографии го повика прво градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов, а потоа и останатите политичари и медиуми со цел да се изнајдат начини и животот на овие луѓе да се подобри.

А 21 век сме, велат ќе сме оделе во Европа…Вака?! Не би рекле! Погледнете ги фотографиите во продолжение:

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.