Најдобриот Универзитет во поход по нови студенти (ФОТО)

Тимот за маркетинг и промоција на Универзитет “Скопје” со силна и интензивна кампања во пелагониските градови, ги претставува своите факултети – eкономија, информатика, туризам, човечки ресурси, меѓународен маркетинг и менаџмент и меѓународни односи и дипломатија.

Матурантите со својата масовна посетеност на презентациите од Универзитет Скопје, покажуваат дека сакаат да студираат онаму каде што можат да се стекнат со европски призната диплома, стекната преку современа методологија на учење – европски кредит трансфер систем.

Условите за студирање и можностите кои ги нуди Универзитетот, ќе бидат претставени пред идните студенти во: Прилеп, Крушево, Битола, Ресен.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.