НАГРАДНО ПРАШАЊЕ: Погодете кои тројца на фотографијата земаат плата над 2.000 евра

Партиите се веќе длабоко влезени во изборна кампања. Се оди од куќа во куќа, се бара поддршка за претседателските кандидати, но и за изборните програми за парламентарните избори.

СДСМ како се’ уште владеачка партија, на овие избори освен за Пендаровски, во Прилеп поддршката ја бара и за единствениот кандидат за пратеник на добитна позиција, Миле Талевски.

За Талевски ова ќе биде втор мандат во законодавниот дом, иако дебело ги загуби локалните избори во 2021 година, а пред тоа губеше како претседател на ОО СДСМ Прилеп и на минатите претседателски избори.

Токму затоа одлуката само тој да се најде на добитна позиција од Прилеп во 4-та изборна единица, наиде на нож кај најголем број од симпатизерите и членството на партијата во Прилеп.

Но, каков и да биде исходот, Талевски ќе продолжи да си зема над 2.000 евра плата…, а кои се другите двајца на фотографијата со слични примања, оставаме да препознаете вие.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.