Мајсторско дрон видео: Прилепчанец на маестрален начин ги сними убавините на прилепското вештачко езеро

Истражете ја волшебната убавина на прилепското вештачко езеро преку извонредно ДРОН ВИДЕО на Гоце Дојчиноски од Прилеп.

Видеото е снимено во 4K FPV резолуција снимена од DJI Air 3 и ја прикажува прекрасната природа и живописните пејсажи.

Уживајте во глетката во продолжение:

За повеќе вакви видеа претплатете се и следете го јутјуб каналот Skyscapes Production
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.