Концерт на КУД “Стив Наумов” во Домот на култура во Прилеп

На 8 јули 2022 /петок/ во 19 часот во фоајето од ЦК „ Марко Цепенков“ ќе се одржи концерт на КУД „Стив Наумов“ – Битола.

Програма:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.