“Зошто младите не добиваат по 10.000 евра и понуда за работа како што им ветуваа од СДСМ???” (ВИДЕО)

Koлку убаво и колку надежно звучеа безбројните пресконференции на актуелната владеачка гарнитура во предизборието во 2016 година, а колку далечно изгледаат истите сега, зборува и ова видео со ветувања за подобрување на животот на младите луѓе во државата.

Каде се сега 10.000 евра неповратни пари – помош од државата, за младите луѓе кои имаат добра бизнис идеја?

Каде се сега старт-ап центрите за младите кои се ветуваа?

Каде е студентскиот град во Скопје со модерни архитектонски решенија за студентски домови?

Каде се сите ветувања за подобар живот на младите, кои се повеќе и повеќе го фаќаат патот за надвор од државата?


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.