Го нарекуваа одвратен старец, но после транформацијата никој не можеше да го препознае (ВИДЕО)

Актер од Њујорк по име Френки кој има 65 години, по сугестија од неговата тетка решил да го промени изгледот.

Неговиот изглед тој секогаш добивал улоги на бездомник, но после транформацијата тој изгледаше сосема поинаку..

Тој се пријави во емисија која се погрижи за промена на неговиот изглед, му ја сменија фризурата, брадата и облеката, а после сите тие промени публиката остна со подзината ута кога го виде.

Уште еднаш се докажа дека фризурата и облеката и те како може да променат човек.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.