Внимавајте на децата: Куп шприцеви во строг центар на Прилеп (Фото)

Во самиот центар на Прилеп, отспротива на Здравствениот дом, истурен цел куп употребени шприцеви со игли…

Граѓани кои живеат во непосредна близина ни испратија фотографии, загрижени дека нивните деца би можеле да дојдат во допир со опасниот медицински отпад.

Жителите од овој дел од градот упатуваат апел до надлежните веднаш да го исчистат просторот околу контејнерите, но и до надлежните во Здравствениот дом кој е дел од прилепската болница, ако е ова нивни медицински отпад, да го складираат и одлагаат на соодветен начин.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.