(Видео) Решена најголемата мистерија во историјата на авијацијата? Лоциран исчезнатиот малезиски авион!

Местото на падот на малезискиот авион МХ370 е конечно идентификувано во џунгла во Камбоџа, тврди истражувачот Даниел Бојер.

Авионот на компанијата “Малезија ерлајнс” исчезна на 8 март 2014 година на летот од Куала Лумпур кон Пекинг со 239 патници и до ден денес претставува најголемата мистерија во историјата.

Сепак, Бојер верува дека ги пронашол остатоците од авионот во Камбоџа со помош на сателит и испратил тим од истражувачи во јануари оваа година, меѓутоа тие не успеале да стигнат до тоа место.

Меѓутоа, и лидерот на тимот верува дека авионот се наоѓа на тоа место, а Бојер тврди дека не може да биде ниту еден друг авион.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.