(ВИДЕО) Нема научник кој може да го објасни овој шут на Роналдо

Кристијано Роналдо е секогаш во центар на внимание! Тој од обичен тренинг може да направи настан за кој долго ќе се зборува.

Така беше и на последниот тренинг на Јуве, каде во еден момент изведе неверјатен шут со кој ги збуни сите присутни.

Роналдо на првите три утакмици за Јувентус не успеа да се запише во листата на стрелци, но затоа овој викенд ќе има нова можност поротив тимот на Сасуоло.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.