(Видео) “Левица објави депонија во УЗ “Сточен пазар”, страшни реакции кај народот?”

Претоварена станица за комунален отпад веќе подолго време предизвикува негативни влијанија врз животната средина, животот и здравјето на прилепчани, обвинуваат од Левица.

Граѓаните се гневни од ваквиот начин на управување со отпадот и на неговото складирање на само неколку метри од стамбени куќи. Освен тоа, прекршен е и законот кој определува дека ваков вид на времено чување е можно за период пократок од една година.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.