(Видео) За два месеци изградила куќа за одмор: Вистински рај сред шума

Кристи живее во малка камп-куќарка. Таа смета дека животот во мали простории ги ослободува луѓето.

Таа одлучила да купи земјиште на Хаваите- мало парче земја сред шума, идеално за “бегство од цивилизацијата”.

Сакала куќарка која ќе се вклопува во околината, па одлучила да ја изгради на дрво.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.