(Видео) Вредат милиони а оставени се да скапуваат во пустина: Погледнете како изгледа отпадот на луксузни автомобили

Дубаи секогаш не асоцира, меѓу останатото, на луксузни автомобили, но сигурно не сте можеле да претпоставите дека таму постои и еден од најголемите автомобилски отпади на светот.

Ако ви е потребна врата за “ферари” или можеби дел од “ламбурџини”, дефинитивно овде можете да го пронајдете тоа.

Некои автомобили имаат дури и клуч во бравите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.