ХУМАНИТАРНА ЗАБАВА ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА МЛАДИНСКАТА ОРГАНИЗАЦИЈА НА СОУ “ЃОРЧЕ ПЕТРОВ”

13413661_10207898728604442_7219905169339328104_n

Утре(недела) 12.06.2016, со почеток во 22:00 часот, Младинската организација при СОУ “Ѓорче Петров”-Прилеп, организаира хуманитарна забава во Арт Кафе.

Собраните средства од забавата ќе бидат наменети за малата Исидора Димеска, шестмесечното бебе, за чие лекување итно се потребни 15.000 евра за лекување во странство.Повеќе за тоа прочитајте ТУКА.

Заедно да помогнеме во спасувањето на еден млад и невин живот. Дојдете на забавата и дадете мал придонес за Исидора.

 

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.