Тикет на денот – 24.11.2015

Порто – Динамо Киев 1
Лион – Гент 1
Баерн Минхен – Олимпијакос 4+
Арсенал – Динамо Загреб 4+
Макаби Тел Авив – Челзи 2
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.