Се возело брзо, возеле пијани и без возачки: 277 казнети возачи викендов на подрачјето на СВР Битола

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на викендот (01/02/03.03.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на СВР Битола санкционирани се 277 возачи, меѓу кои 128 мерки за возење повеќе од дозволената брзина, 27 мерки за возење под дејство на алкохол, 29 санкциии за управување без возачка дозвола, 18 санкции за користење на мобилен телефон, 29 мерки за непрописно паркирање…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.