Роза Топузова за Катица Јанева: И од дното постои подолу

Во Собранието на Република Македонија денес на седницата на Комисијата за политички систем каде се разгледува извештајот за работата на СЈО, Катица Јанева се дрзна да дава коментари со политичка конотација, демонстрираше класично непочитување на функцијата пратеник, но истовремено покажа и огромен недостаток лична култура и учтиво однесување.

roza

-Кои граѓани она ги застапува? Кои граѓани ги застапува Роза Топузова? Беше она на пратеничка листа како што знам, потоа независна, вакви недолични зборови и коментари со политичка конотација употреби Катица Јанева обраќајки и се на пратеничката Роза Топузова-Каревска.

По ова срамно и дрско однесување на Јанева, следуваше жестока и емотивна реакција од страна на пратеничката Роза Топузова Каревска каде што таа констатираше дека ова однесување на Катица Јанева срамно и го допрела дното.

-Претседателе, немам зошто да одговорам на вакво прашање. Ова значи дека имало и од дното подолу, одговори пратеничката.

На ваквата невидена дрскост реагираше и Професор Билјана Ванковска, која на својот фејсбук профил напиша: „Кај ограничена, па и дрска – ама сака да биде и кокетна!  Ужас! Се конфронтира со Роза Топузовска?!?  Кого претставувала!?! Оваа не е арна! “.

vankovska-1


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.